mcrblg-header-image

search

Spokojne wakacje w Pobierowie


Kiedyś podróżowano głownie po kraju, po otwarciu granic dużo osób spędzało wakacje za granica. Obecnie do łask wraca turystyka krajowa. Źródłem utrzymania coraz większej ilości osób a nawet całych miejscowości staje się turystyka. Polacy zaczynają dostrzegać naturalne piękno typowych regionalnych osad. Zjawisko to można zaobserwować również nad morzem. Pobierowo to nieduża, mająca ponad tysiąc mieszkańców wieś w województwie zachodniopomorskim.

Najstarsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIV wieku. Wtedy to wieś należała do rodziny von Kleist. W XVIII wieku Pobierowo zmieniło właściciela. Sto lat później gmina została podzielona na Duże Pobierowo i Male Pobierowo. W 1907 roku powstał tu pierwszy hotel. W czasach międzywojennych wieś była jednym z głównych miejsc wypoczynkowych mieszkańców Berlina (https://pl.wikipedia.org/wiki/Berlin). Po wojnie ze znajdujących się tu domków wrzosowych korzystali pracownicy zakładów pracy. Od lat siedemdziesiątych do początku obcego wieku stacjonowało tam wojsko polskie. Obecnie głównym źródłem utrzymania mieszkańców miejscowości jest turystyka. Jedna z atrakcji wsi jest znajdujący się na ulicy Adama Mickiewicza zegar kwiatowy. Na wzniesieniu umieszczono wskazówki wraz z mechanizmem, natomiast tarcze stanowią kompozycje żywych, rosnących kwiatów. Pod zegarem z kwiatów ułożono napis „Pobierowo”. Ulica, na której się znajduje jest popularnym, miejsce spacerowym.

Baza noclegowa () wsi jest wyjątkowo bogata. Do wyboru jest kilka możliwości noclegu – od pola kempingowego, przez domki letniskowe, aż do ekskluzywnych pokoi w pensjonatach. Większość z nich można zarezerwować telefonicznie lub przez Internet, wpisując w wyszukiwarce „noclegi Pobierowo”. W centrum miejscowości znajdują się domki letniskowe Nawara Park. Do wyboru są mniejsze lub większe domki z tarasem, parterowe, piętrowe, niektóre maja nawet garaż. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę, aneks kuchenny, są wyposażone w łóżka, kanapę, telewizje, duży salonowy stół, lodówkę, oraz komplet sztućców. Miejsca parkingowe są strzeżone i zamknięte. Coraz częściej małe miejscowości wygrywają z dużymi kurortami. Ludzie znudzili się szybkim życiem i tłumem. Potrzebują raczej kontaktu z przyroda i wyciszenia. Mogą to znaleźć nad polskim morzem, w małych turystycznych miejscowościach, takich jak Pobierowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Turystyka
Turystyka to dziedzina, którą interesujemy się od bardzo dawna. Staramy się poszerzać nasze horyzonty i odkrywać miejsca nieznane, dzikie i warte uwagi. Na tym blogu będziemy się z wami dzielić naszymi najlepszymi odkryciami. W głównej mierze koncentrujemy się na terenie Polski. Gorąco zachęcamy do komentowania naszych poczynań a także do polecania swoich najciekawszych podbojów. Ahoj przygodo!
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu