mcrblg-header-image

search

Rowerem po Górach Kaczawskich


Pozostajemy w sferze turystyki na sportowo. Po wypadzie do Krzyżowej {szczytnoblistow.pl}, pora na kolejne miejsce. Aktywne wakacje w Sudetach {Facebook} to duże wyzwanie dla naszej kondycji fizycznej. Doskonałym sposobem na spędzenie czasu aktywnie jest jazda na rowerze. Góry Kaczawskie dają wiele możliwości wyboru trasy, a trasy dają ogromną przyjemność obcowania z darami natury. Baza noclegowa w okolicach Gór Kaczawskich {Meteor-Turystyka.pl}  jest bardzo dobrze rozbudowana. W kwestii miejsc do spania, każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie i na swoją kieszeń. Okolica ta zapewnia ogromny wybór tras – krótszych, dłuższych, ale zawsze tak samo ciekawych pod względem historycznym, jak i przyrodniczym.

Pierwsza trasa liczy 44 kilometry i prowadzi przez najpiękniejsze miejsca w Górach Kaczawskich. Zaczynając od Wojcieszowa, jedziemy żółtym szlakiem w kierunku najwyższego szczytu Gór Kaczawskich. Na sam szczyt Skopiec prowadzi nieoznakowana ścieżka, jednak bardzo łatwo ją odnaleźć. Szczyt jest dość zarośnięty, jednak podjazd na niego to nie lada wyzwanie.

Kierując się dalej na Łysą Górę, niebieskim szlakiem dotrzemy do schroniska, gdzie spokojnie można zrobić postój na obiad. Następnie zjeżdżamy nieoznakowaną drogą do szlaku żółtego, później kierujemy się na Okole. Wracając do Wojcieszowa, możemy cieszyć się pięknymi widokami, jakie oferuje nam okolica. Każdego dnia można przejechać mnóstwo kilometrów – na przykład, aby pokonać dystans ponad 100 kilometrów, możemy wybrać się w trasę Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Wśród malowniczych miejscowości odnajdziemy nie tylko przepiękne krajobrazy, ale również warte zobaczenia zabytki, między innymi Zamek w Bolkowie czy Zamek Świny. W okolicach jest mnóstwo dróg asfaltowych nieczęsto używanych przez samochody, spokojne dróżki mogą generować przepiękne trasy rowerowe, z których na pewno wrócimy zadowoleni i uśmiechnięci. Wysiłek fizyczny to wspaniałe rozwiązanie na spędzenie wakacji, szczególnie jeśli robimy to na świeżym powietrzu, w otoczeniu krajobrazów gór.

 1. Elka

  Te trasy chyba tylko dla wytrwałych kolarzy. Ja wolę spacery.

 2. karolex

  Każda opcja jest dobra :)

 3. no_no

  44 km na rowerze, o matko! nie dałabym rady, w życiu! chyba, że na 10 rat;)

 4. ziemek

  Można rozłożyć na parę dni i przy okazji coś innego zobaczyć w tej pięknej okolicy 😉 )

 5. Gucio_Maja

  Fajna okolica, a w jakiej miejscowości nocleg proponujecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Turystyka
Turystyka to dziedzina, którą interesujemy się od bardzo dawna. Staramy się poszerzać nasze horyzonty i odkrywać miejsca nieznane, dzikie i warte uwagi. Na tym blogu będziemy się z wami dzielić naszymi najlepszymi odkryciami. W głównej mierze koncentrujemy się na terenie Polski. Gorąco zachęcamy do komentowania naszych poczynań a także do polecania swoich najciekawszych podbojów. Ahoj przygodo!
Kategorie
 • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu