mcrblg-header-image

search

Powiew relaksu w Powidzu


Zastanawiasz się, gdzie zaplanować swój wakacyjny wypoczynek? Marzysz o spokoju i relaksie? Pragniesz w końcu zapomnieć o miejskim zgiełku, hałasie i zabieganiu? Wszystko to może Ci zagwarantować wioska Powidz, położona w województwie wielkopolskim między Gnieznem a Koninem, w pobliżu Wrześni. Miejscowość ta ze względu na swoje atrakcyjne położenie i liczne atrakcje z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem.

Dużym atutem Powidza jest usytuowanie nad największym w województwie jeziorem Powidzkim. Biorąc pod uwagę polskie standardy wód w zbiornikach wodnych, jezioro to jest naprawdę czyste z atrakcyjnie rozwiniętą fauną i florą. Jeszcze do niedawna sanepid uznawał ją za wodę pitną. Wszystko dlatego, że w pobliżu nie ma żadnych zakładów przemysłowych, co wpływa również na jakość powietrza. Jadąc z Poznania do Warszawy, warto zajrzeć w tę nieskażoną cywilizacją oazę spokoju i relaksu. Jezioro Powidzkie jest rajem dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Przyciąga ono, nie tylko w okresie wakacyjnym, żeglarzy i windsurfingowców z całego kraju. Nie musisz martwić się o tłok, brak miejsca na jeziorze, gdyż jego powierzchnia wynosi aż 1175 hektarów. Niezapomnianych wspomnień i emocji dostarcza rejs przy zachodzie słońca, wśród dziewiczych zatok i szumiących liści drzew. Będąc w Powidzu grzechem jest niespróbowanie lokalnych ryb, łowionych o świcie przez rybaków. Mieszkańców jeziora możesz także sam złowić. Jezioro Powidzkie może się pochwalić bardzo atrakcyjnie urozmaiconą linią brzegową. Turyści mają do dyspozycji piaszczyste, szerokie plaże z zalesionymi obszarami.

Powidz jako miejscowość turystyczna może pochwalić się bardzo dobrą bazą noclegową [szukaj na  ➔meteor-turystyka.pl]. Na turystów czekają kameralne, ale komfortowe domki letniskowe na prywatnych kwaterach. Warto również zwrócić uwagę na pensjonaty i gospodarstwa nad brzegiem jeziora. Oferują nie tylko wspaniałe widoki, ale także smaczne posiłki i spokojny odpoczynek. Aby jeszcze bardziej poczuć wiejski klimat, możesz zdecydować się na agroturystykę, której w Powidzu nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Turystyka
Turystyka to dziedzina, którą interesujemy się od bardzo dawna. Staramy się poszerzać nasze horyzonty i odkrywać miejsca nieznane, dzikie i warte uwagi. Na tym blogu będziemy się z wami dzielić naszymi najlepszymi odkryciami. W głównej mierze koncentrujemy się na terenie Polski. Gorąco zachęcamy do komentowania naszych poczynań a także do polecania swoich najciekawszych podbojów. Ahoj przygodo!
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu