mcrblg-header-image

search

Krzyżowa – wojaże zimowe i letnie


O ile kurorty nad morzem prosperują tylko w szczycie sezonu, a potem świecą pustkami, o tyle góry pozostają atrakcyjne dla gości przez cały rok. Zimą na miejscu pojawiają się narciarze i fani snowboardu, na których czekają dostosowane do ich pasji ośrodki wczasowe. Latem wśród gości dominują miłośnicy wędrówek po górach, którzy z zacięciem przemierzają turystyczne szlaki. Na obie grupy przyjezdnych oczekuje przyjemna propozycja noclegowa we wsi Krzyżowa, pod postacią pokoi w hotelach, pensjonatach czy w domach prywatnych – .

Beskidy wyglądają ciekawie przez cały czas, ale w poszczególnych porach roku znacznie zmienia się ich wygląd. Warto więc wybrać się w okolicę Żywca, także po sezonie, aby zobaczyć zbocza rude od jesiennych liści, lub pokryte warstwą śniegu. Da się tu wędrować pieszo, pokonywać trasy na rowerach, albo jeździć po okolicach, na inteligentnych konikach huculskich, które świetnie sobie radzą w górskich warunkach. Amatorzy sportów ekstremalnych mogą nawet wybrać się na wyprawę jeepami. Turyści mają możliwość wynająć sobie przewodnika górskiego, aby wynieść jak najwięcej z beskidzkiej przygody. Latem nawet wędkarze znajdą tu warunki do uprawiania swojego hobby nad wysokogórskim strumykiem lub przy stawach hodowlanych. W końcu goście mogą także korzystać z usług SPA, dostępnych w niektórych z ośrodków wypoczynkowych.

Zimą w okolicy pojawiają się tłumy narciarzy i snowboardzistów, którzy korzystają z ośrodka zjazdowego leżącego na zboczach Pilska. Na miejscu przygotowano dla nich różne wyciągi i trasy narciarskie, które codziennie konserwuje się przy pomocy ratraków, a w razie potrzeby również sztucznie naśnieża. Wokół ośrodka wyrosła cała otoczka usługowa, w tym wypożyczalnie sprzętu, serwis, szkółki jazdy, oraz gastronomia i sklepiki z ubraniami zimowymi. Na zboczach miejsce dla siebie znajdą także snowboardziści i miłośnicy skuterów śnieżnych. Po intensywnym dniu aktywnego wypoczynku dla narciarzy organizowane są także kuligi w malowniczej okolicy.

W Beskidzie Żywieckim warto przez cały rok bukować sobie noclegi. Krzyżowa to jedna z tamtejszych wiosek, które zapraszają turystów niezależnie od pory roku. Latem chodzi się tu po górach, pokonując strome zbocza, uprawia sporty i wędkuje w strumykach, natomiast zimą – uprawia głównie sporty związane z szaleństwem na śniegu i bierze udział w kuligach, połączonych często z ogniskiem, potańcówką i degustacją tradycyjnych dań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Turystyka
Turystyka to dziedzina, którą interesujemy się od bardzo dawna. Staramy się poszerzać nasze horyzonty i odkrywać miejsca nieznane, dzikie i warte uwagi. Na tym blogu będziemy się z wami dzielić naszymi najlepszymi odkryciami. W głównej mierze koncentrujemy się na terenie Polski. Gorąco zachęcamy do komentowania naszych poczynań a także do polecania swoich najciekawszych podbojów. Ahoj przygodo!
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu