mcrblg-header-image

search

Jedziemy na Kaszuby – Kościerzyna


Kościerzyna to duże miasto w województwie pomorskim położone na Kaszubach. Jest bogate w liczne atrakcje i zabytki, dzięki czemu przebywanie w tym mieście zaliczymy na pewno do przyjemnych i ciekawych.

W Kościerzynie znajduje się kilka muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Kolejnictwa, które działa w Kościerzynie już od 1992 roku. Muzeum składa się z ogromnej hali z czterema stanowiskami. W skład muzeum również wchodzą stojące na zewnątrz różnego rodzaju urządzenia, pociągi i lokomotywy, a nawet jeden z wagonów z kolei na Gubałówkę. Na pewno miłośnicy kolei znajdą tu coś dla siebie. Skansen ten jest otwarty przez cały rok.

 

Kolejne muzeum warte polecenia to Muzeum Ziemi Kościerskiej, które znajduje się w centrum miasta, a dokładniej w ratuszu pochodzącym z 1843 roku. Oczywiście muzeum jest poświęcone bardzo bogatej historii Kościerzyny i całego okolicznego regionu i jest podzielone na 3 części. Są to: Dział Historii i Kultury Ziemi Kościerskiej, Dział Etnograficzny i Dział Przyrodniczy. W tym pierwszym zobaczymy wiele znalezisk archeologicznych, eksponatów i tablic pamiątkowych. Dział Przyrodniczy to zaś wiele ciekawych eksponatów na temat fauny i flory regionów Kościerzyny i dzisiaj znajduje się on w Leśnej Izbie Edukacyjnej, która jest w Nadleśnictwie Kościerzyna. W muzeum przede wszystkim są wystawy czasowe, ale również znajdziemy zawsze stałe eksponaty. Dział Etnograficzny to zaś rękodzieła, meble, rzeźby czy naczynia i inne przedmioty codziennego użytku, używane przez Kaszubów na ziemi kościerskiej.

Kościerzyna jako miejsce wypoczynku nikogo nie zawiedzie. Znajdziemy tu liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne, gdzie można zarezerwować noclegi. Można zrobić to przez internet, wpisując w okno wyszukiwarki hasło: „Kościerzyna meteor turystyka”. Pokaże się wtedy sporo ofert, spośród których możemy wybrać tę najlepszą dla nas. Każdy na pewno znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
Turystyka
Turystyka to dziedzina, którą interesujemy się od bardzo dawna. Staramy się poszerzać nasze horyzonty i odkrywać miejsca nieznane, dzikie i warte uwagi. Na tym blogu będziemy się z wami dzielić naszymi najlepszymi odkryciami. W głównej mierze koncentrujemy się na terenie Polski. Gorąco zachęcamy do komentowania naszych poczynań a także do polecania swoich najciekawszych podbojów. Ahoj przygodo!
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu